טיפול בחרדה

שינה:
ההמלצה הכללית הינה 6 שעות שינה בלילה לגבר ו 7 שעות לאישה.

מדוע השינה חשובה?
תזונה: האוכל שאנחנו אוכלים הוא חשוב, משמעותו מתבטאת ברמת האנרגיה שלנו, תחושת עייפות/נמרצות, יכולת הריכוז,  במקרים של חסרים תזונתיים יהיו ליקויים בתפקוד התקין של הגוף ברמה הפיזיולוגית והמנטאלית.

המלצות כלליות:
להרבות באכילה מגוונת של ירקות ופירות ממינים שונים בצבעים שונים, ישנה חשיבות גדולה למידה- מומלץ להרבות באכילה של ירקות

התרחקנו מהטבע
אורח החיים המודרני התרחק מאוד מדרכו הטיבעית של האדם בעולם, החיים קרוב לאדמה יש בהם המון  עוצמה ואורח חיים נכון, החיבור לאדמה למחזוריות שלה, להבנה שכל דבר קורה בזמן הנכון והמתאים לו.

4 עונות בשנה, כל עונה שונה במזג האוויר שלה, בצבעים בפירות והירקות שמגיעים עם המזג המסוים. כל עונה והייחודיות שלה, האפשרויות שלה. אין טוב יותר או טוב פחות, אנחנו לומדים שהחורף הקר מרווה את האדמה שוטף ומנקה הכל, ובקיץ הלוהט מבשילים  הפירות.. דבר אשר יכול להתרחש בזכות וובעקקבות שיתוף הפעולה עם העונה שהגיע לפניי.. ישנו שיתוף מעולה מלא.

יש כאן למידה אמיתית על הרמוניה, על קבלה, על סבלנות... למידה שכאשר אתה טומן זרע באדמה יש להמשיך ולהשקות אותו גם כשלא רואים עוד תוצאות ויזואליות, הנבט מתפתח עד שהוא גדל בקצב הנכון שלו... כדיי שהשורשים יהיו יציבים והוא יוכל להמשיך ולגדול. הוא כזה אשר דורש מבני האדם לישון פחות לעבוד יותר.

חרדה היא מצב פסיכולוגי או פיזיולוגי בו האדם חש אי שקט, בשל מתח ודאגה רבה מפני איום וסכנה ממשיים או דמיוניים, מודעיים או בלתי מודעים, שהוא חש חסר אונים מולם. לתחושות חרדה ופחד קיימים תסמינים גופניים דומים.

ההבדל ביניהם הוא בגירוי היוצר אותם. תחושת פחד עולה מול גירוי ספציפי שנתפס כמאיים, בעוד חרדה היא רגש שלילי מעורפל שלא נראה קשור לגירוי חיצוני מסוים. הבדל נוסף הוא בעיתוי הגירוי ברצף הזמן - פחד עולה לרוב מול גירוי שנתפס מאיים מיידית. בעוד חרדה עולה מול גירוי פנימי או חיצוני שלעתים קרובות נתפס כמהווה סכנה עתידית הצפויה להתרחש. בנוסף, הפחד מקושר יותר להתנהגויות אקטיביות ספציפיות של תגובת הילחם או ברח, בעוד חרדה היא תוצאה של סכנה שנתפסת כבלתי ניתנת לשליטה או שלא ניתן להימנע ממנה.

תחושת חרדה במידה מסוימת, היא תגובה נורמאלית למצב של לחץ, ולמעשה היא הכרחית להישרדות (פרויד כינה אותה בשל כך בשם "חרדת סיגנל", כלומר חרדה המהווה "אזעקה" ומאפשרת להגיב במהירות לאיום ממשי וכך לשרוד). אך ברמות גבוהות שלה, היא עלולה להתפתח לכדי הפרעת חרדה.